Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka? 0
Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka?

Często powtarza się, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie oraz że nie warto porównywać go do rówieśników. Istnieją jednak pewne kryteria, na podstawie których możemy dosyć wcześnie wykryć u dziecka różne nieprawidłowości rozwojowe, a dzięki temu odpowiednio wcześnie wdrożyć kroki, które pomogą zniwelować wytworzone w ten sposób różnice. Działanie to określane jest mianem WWR, czyli wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Co kryje się za tym pojęciem? Jakie są symptomy, które powinny zaalarmować rodzica dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat?

czytaj całość »
Czy można wyjść na spacer z chorym niemowlakiem? 0
Czy można wyjść na spacer z chorym niemowlakiem?

Czy można wyjść na spacer z chorym niemowlakiem? Poznaj 7 uniwersalnych zasad!

Wielu rodziców zastanawia się, czy z przeziębionym dzieckiem można wyjść na dwór. Oczywiście wszystko jest uzależnione od indywidualnego przypadku, istnieje jednak kilka uniwersalnych reguł, które pomogą nam podejmować trudne decyzje związane ze zdrowiem naszego malucha.

czytaj całość »
Fajne prezenty dla dziecka na święta 0
Fajne prezenty dla dziecka na święta

Jak kupić idealny prezent dla dziecka w każdym wieku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Współcześnie zakup prezentu dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Dzieci mają naprawdę wiele zabawek. Do tego ogromna ilość produktów, które dostępne są na rynku, wcale nie ułatwiają nam zadania. Jak kupić perfekcyjny prezent dla malucha na święta? Czym kierować się przy wyborze upominku?

czytaj całość »
Pielęgnacja skóry noworodka w sezonie jesienno–zimowym 0
Pielęgnacja skóry noworodka w sezonie jesienno–zimowym

Koniec lata jest czasem trudnym z wielu względów. Wyjście na spacer zajmuje znacznie więcej czasu niż latem. Podobnie z pielęgnacją wymagającej skóry noworodka, szczególnie jeżeli boryka się dodatkowymi dolegliwościami. Jednak, co gorsze, bardziej problematyczne może okazać się przebywanie w ogrzewanym pomieszczeniu. W sezonie jesienno-zimowym wielu rodziców zadaje sobie pytanie: Jak pielęgnować skórę noworodka w tym trudnym okresie. Postaramy się rozwiać przynajmniej część Waszych wątpliwości i odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań.

czytaj całość »
6 pomysłów na zabawy podczas spaceru 0
jak spędzić czas z dzieckiem podczas spaceru - pomysły na zabawę

Dziecko nudzi się na spacerze, nie chce słuchać, broi, ucieka. Wielu z nas, rodziców zna ten problem z autopsji. Zniechęcamy się przez to do wychodzenia z maluchem, któremu trzeba ciągle zwracać uwagę, żeby zapewnić mu bezpieczeństwo. Warto wprowadzić ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu spacer będzie prawdziwą przyjemnością dla dziecka i dla rodzica. Jesienna pogoda bywa kapryśna, ale zdarzają się słonecznie i ciepłe dni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je na jesienny spacer i wypróbować nasze 6 pomysłów na zabawy podczas spaceru.

czytaj całość »
Jesienne infekcje u dzieci - jak im zapobiegać? 0
Jesienne infekcje u dzieci - jak im zapobiegać?

Krajobraz za oknem robi się coraz bardziej jesienny. Liście zmieniają kolor, kasztany spadają z drzew, a temperatura za oknem spada już poniżej 10 stopni C. Okres jesieni i zimy większości rodziców nierozerwalnie kojarzy się z infekcjami. Katar, kaszel to nieodłączne symbole jesieni. Jednak wcale nie musi tak być. Warto poznać kilka sprawdzonych sposób, na to, żeby sezon jesieni i zimy przetrwać w dobrym zdrowiu. Jak zapobiegać jesiennym infekcjom u dzieci, by cieszyć się korzyściami z jesiennych i zimowych spacerów z dziećmi?

czytaj całość »
Jakie akcesoria do wózka na jesienny spacer z dzieckiem? 0
jesienne akcesoria do wózka dziecięcego

Dziś kontynuujemy tematykę jesiennych spacerów z dzieckiem. Pogoda powoli robi się typowo jesienna, pomimo kalendarzowego lata. Jakie gadżety i akcesoria do wózka mogą się przydać jesienną porą? Kiedy nadchodzą pierwsze jesienne chłody, zwykle robimy spore zmiany w garderobie, wyciągamy cieplejsze ubrania i buty. Opiekunowie małych dzieci zastanawiają się również, jakie dodatkowe akcesoria mogą okazać się przydatne jesienią podczas spaceru. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, a które gadżety to dobry pomysł w określonych sytuacjach. Sprawdź naszą listę niezbędnych akcesoriów do wózka na jesienny spacer z dzieckiem i uzupełnij swoje wyposażenie, by być gotowym na każdą sytuację.

czytaj całość »
Jak leczyć katar u niemowlaka? 0
Jak leczyć katar u niemowlaka?

Każda choroba u niemowlaka to spory stres dla rodziców. Szczególnie jeżeli dolegliwość dopada pierworodnego potomka. Wiadomo, że żadnej choroby u malucha nie można bagatelizować, jednak nie z każdą dolegliwością musimy udawać się na ostry dyżur. Warto poznać kilka domowych sposobów, jak leczyć katar u niemowlaka, które pomogą nam w naturalny sposób zwalczyć tę uciążliwą dolegliwość i poprawić samopoczucie dziecka, a tym samym jego rodziców.

czytaj całość »
Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? 0
Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Okres jesieni jest bardzo wymagający i trudny. Kończy się wyczekiwany przez nas cały rok lato, kiedy to wyjście na spacer, nie wymaga szczególnych przygotowań. Z jesienią zaczyna się sezon katarów, przeziębień. Odpowiednio dobrana garderoba jest niezwykle ważna. Jej dobór uzależniony jest od kilku czynników przede wszystkim wieku dziecka i jego indywidualnych predyspozycji. Warto poznać kilka uniwersalnych zasad, które pomogą nam szybko i właściwie ubrać dziecko na spacer jesienią. W artykule zamieściliśmy kilka prostych porad jak właściwie ubrać dziecko na spacer jesienią.

czytaj całość »
Jaki smoczek dla noworodka wybrać? 0
Jak smoczek dla noworodka wybrać?

Młodzi rodzice tuż po urodzeniu dziecka stoją przed wieloma ważnymi wyborami. Jednym z nich jest wybór smoczka. Podstawowe pytanie brzmi wtedy: Jaki smoczek dla noworodka wybrać? Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, jaki powinien mieć kształt? Temat używania smoczka przez dzieci wywołuje od lat burzliwą dyskusję na forach parentingowych. Jedni odradzają jego używanie uzasadniając, że to gadżet tylko dla leniwych rodziców, którzy nie potrafią sami uspokoić dziecka. Inni natomiast uważają, że smoczek i dziecko to nieodłączna para, dzięki czemu i dziecko i rodzice uzyskają wiele korzyści.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl