Jak czyścić zabawki dla niemowląt? 0
Jak czyścić zabawki dla niemowląt?

Zabawki drewniane, plastikowe czy pluszowe to przedmioty, z którymi niemowlę ma styczność każdego dnia. Ponieważ nie sposób zabronić dziecku badania ich faktury paluszkami oraz smakowania poprzez ciągłe wkładanie ich do buzi, rolą odpowiedzialnego rodzica pozostaje zadbanie o higieniczność każdej posiadanej przez malucha zabawki. W jaki sposób należy je czyścić, aby robić to skutecznie, jednocześnie nie niszcząc ich wyglądu lub funkcjonalności? Jak czyścić zabawki dla niemowląt, aby posłużyły jak najdłużej naszemu dziecku, a być może, w przyszłości, młodszemu rodzeństwu?

 

czytaj całość »
Co potrafi 3 miesięczne dziecko? 0
Co potrafi 3 miesięczne dziecko?

Kontynuujemy serię wpisów „Co potrafi … miesięczne dziecko?”. Tym razem przyszła kolej na dzieci w wieku 3 miesięcy, które coraz bardziej zaskakują nas swoimi umiejętnościami. Nie tylko zaczynają świadomie uczestniczyć w społecznym życiu swojej rodziny, ale rozwijają również motorykę swojego malutkiego ciała. Co potrafi zrobić 3 miesięcznie dziecko? Jak wspomóc rozwój maluszka, żeby jego umiejętności z miesiąca na miesiąc były większe?

czytaj całość »
Jak odstawić dziecko od karmienia piersią? 0
Jak odstawić dziecko od karmienia piersią?

W życiu dziecka, jak również jego matki, przychodzi taki moment, gdzie naturalne karmienie piersią dobiega końca. Kres "przygody mlecznej" może mieć różne uwarunkowania i powody. Może także różnie wyglądać. Raz będzie to naturalny, stopniowy i w miarę bez problemowy proces. Innym razem karmiąca mama może być zmuszona przerwać karmienie np. ze względów zdrowotnych. Z wpisu dowiecie się jak pomóc w tym trudnym okresie dziecku oraz jak z powodzeniem odstawić malucha od piersi.

czytaj całość »
Kocyk z przędzy eukaliptusowej - zalety 0
Kocyk z przędzy eukaliptusowej zalety

Targi branży dziecięcej w Kielcach to co roku dużo nowości i innowacyjnych produktów. Jednym z nich na Targach Kids Time 2020 był kocyk z przędzy eukaliptusowej polskiej marki Memi. Kocyk otrzymał za swą innowacyjność nominację do nagrody KIDS’ TIME STAR 2020. Przekonaj się jakie zalety ma przędza eukaliptusowa, skąd pochodzi i jak wygląda proces produkcyjny. Czy przędza eukaliptusowa ma szansę zdominować rynek produktów dla niemowląt i dzieci i stać się podstawowym materiałem? Między innymi na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Co potrafi 2 miesięczne dziecko? 0
Co potrafi 2 miesięczne dziecko?

Drugi miesiąc życia naszego dziecka to moment, w którym możemy zacząć oddychać nieco spokojniej. Powoli oswajamy się nowym trybem dnia, niemowlę zaczyna funkcjonować według przewidywalnych schematów, sen staje się regularny. Wiemy już jak odróżniać poszczególne stany i emocje naszego dziecka i powoli przyzwyczajamy się do nowej roli i obowiązków. Z czułością i troską śledzimy wszystkie zmiany jakie zachodzą w rozwoju naszego maleństwa, i czujnie pomagamy dziecku wchodzić w kolejny etap życia. Co głównie zmienia się w świecie maluszka w drugim miesiącu życia?

czytaj całość »
Huśtawka domowa dla dzieci - jaką wybrać? 0
Huśtawka dla dzieci domowa - jaką wybrać?

Huśtawka w domu? Kiedyś to marzenie nie jednego dziecka. Przeszkodą w spełnieniu tego marzenia najczęściej był brak miejsca w domu, brak możliwości montażu lub po prostu obawy o bezpieczeństwo maluszków. Teraz każdy maluch może korzystać z zalet huśtawek drewnianych dla dzieci w domu. Polscy producenci oferują szeroki wybór huśtawek wykonanych z drewna, które można zamontować w domu, praktycznie w każdym pomieszczeniu o odpowiedniej wysokości. Na co zwrócić uwagę zastanawiając się nad zakupem huśtawki domowej? Jak wybrać tę najlepszą i najbezpieczniejszą spośród tak wielu propozycji na rynku? Która zapewni Twojemu dziecku mnóstwo frajdy?

czytaj całość »
Co potrafi miesięczne dziecko? 0
Co potrafi miesięczne dziecko?

Kiedy nasze niemowlę przychodzi na świat, czujemy ogromną radość, wdzięczność i miłość. Zależy nam na tym, aby zapewnić maleństwu bezpieczeństwo i dobre warunki do rozwoju. Pierwsze miesiące życia dziecka to czas, w którym zdobywa najwięcej umiejętności, warto więc przygotować się na ten niezwykły moment, tak, aby pomóc naszemu noworodkowi odkrywać świat, który go otacza. Oczekując na maluszka, a także już po jego narodzeniu, rodzice bardzo często zadają sobie pytanie: Co potrafi dziecko w określonym wieku?. Wychodząc na przeciw tym pytaniom rozpoczynamy serię artykułów o rozwoju niemowlaków i w pierwszej kolejności zmierzymy się z pytaniem: Co potrafi miesięczne dziecko?

czytaj całość »
Objawy skoku rozwojowego u niemowlaka 0
Objawy skoku rozwojowego u niemowlaka

Pierwszy rok życia to szczególny moment rozwoju każdego dziecka. To właśnie w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy nasze maluszki zdobywają najwięcej nowych umiejętności. Lekarze i psycholodzy zgodnie stwierdzają, że ten czas to okres najbardziej intensywnej nauki w całym życiu człowieka. Taka informacja może być dla świeżo upieczonych rodziców nieco przerażająca. Każdemu z nas zależy bowiem na tym, aby jak najlepiej zadbać o rozwój naszego dziecka. Właśnie dlatego warto zaznajomić się z pojęciem skoku rozwojowego, czyli nazwą siedmiu najważniejszych etapów poznawania i odkrywania nowych umiejętności człowieka w okresie pierwszych dwunastu miesięcy życia. Objawy skoku rozwojowego u niemowlaka można rozpoznać i odpowiednio na nie reagować.

czytaj całość »
Zalety kocyków z wełny merino 0
Zalety kocyków z wełny merino

Zima to pora roku, która wywołuje skrajne emocje. Przez jednych jest uwielbiana, przez innych znienawidzona. Kiedy za oknem zaczyna się robić zimno z szafy wyciągamy cieplejsze koce, częściej rozpalamy w kominku i raczymy się kubkiem gorącego napoju. Zimą nasze maleństwa potrzebują przede wszystkim komfortu i ciepła. Hitem ostatnich miesięcy są kocyki z wełny merino. Sprawdziliśmy, jakie mają zalety i czy naprawdę warto je kupić. Z wpisu dowiesz się także czy kocyki z wełny merino mogą sprawdzić się także w inne pory roku – jesień, wiosnę i lato.

 

czytaj całość »
Drewniane zabawki dla rocznego dziecka? 0
Drewniane zabawki dla rocznego dziecka?

Kiedy nasz maluszek kończy pierwszy rok życia, wkracza w niezwykły okres poznawania i odkrywania otaczającego go świata. Przekroczenie dwunastego miesiąca życia, wiąże się z większą ciekawością dziecka i dużą ilością energii, którą nasz maluszek pragnie spożytkować na naukę i rozwój. Roczne dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, uczy się pierwszych, prostych słów i reaguje na większą liczbę bodźców. Dzięki temu rozpoznaje członków rodziny oraz rozumie proste polecenia. Jesteśmy już w stanie się z nim porozumieć i obserwować proces poznawania i adaptowania się w odkrywanej rzeczywistości. Ponieważ ten moment w życiu naszego dziecka jest niezwykle istotny z punktu dalszego rozwoju i kształtowania umiejętności związanych z kreatywnością i sprawnością, ważne jest, abyśmy jako świadomi rodzice pomogli naszym pociechom rozwijać się w prawidłowy sposób.

czytaj całość »
ZAPISZ SIĘ I ODBIERZ 20 ZŁ NA ZAKUPY
Potwierdź subskrypcję newslettera klikając w link, który otrzymasz na adres e-mail
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl