Jak wybrać ubrania do karmienia piersią? 0
Jak wybrać ubrania do karmienia piersią?

Karmienie piersią to ważny czas dla każdej mamy. Dzięki temu maluch buduje swoją odporność, do tego podczas tych chwil wytwarza się niesamowita więź między noworodkiem a jego mamą. Karmienie piersią powinno być komfortowe dla dziecka jak i jego mamy, dlatego warto się zaopatrzyć w specjalną odzież, która znacznie to zadanie ułatwi. Jak wybrać ubrania do karmienia piersią? Czym się kierować?

czytaj całość »
Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem 0
Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem

Dziecko wymaga uwagi już od samego początku. Trzymiesięczne szkraby skracają drzemki w ciągu dnia, mają coraz większą potrzebę codziennej dawki aktywności i zainteresowania ze strony rodziców. Bardzo ważne jest jednak dopasowanie zabaw do wieku dziecka. Już w tym wieku można stymulować rozwój dziecka, jednocześnie spędzając wspólnie czas. Jakie zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem można wprowadzić? Jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka są odpowiednie?

czytaj całość »
Slow parenting - na czym polega? 0
Slow parenting - na czym polega?

Żyjemy szybko, wszędzie się śpieszymy, doba ma zbyt mało godzin, a tydzień dni. Czujemy tak ogromną presję w bardzo wielu aspektach naszego życia. Stres, nerwy przynosimy także do domu. Wychowując dziecko, także powielamy ten schemat. Dlatego właśnie od pewnego czasu coraz  bardziej popularny staje się trend slow parenting. Na czym polega slow parenting?

czytaj całość »
Co potrafi 4 miesięczne dziecko? 0
Co potrafi 4 miesięczne dziecko?

Serię wpisów „Co potrafi … miesięczne dziecko?” poszerzamy o kolejny artykuł. Tym razem przyszła kolej na 4-miesięczne niemowlaki. Każdy kolejny miesiąc rozwoju dziecka zaskakuje nas coraz to nowymi umiejętnościami. Ponieważ chcemy pomóc wszystkim rodzicom dotrzymać kroku ich maleństwom postanowiliśmy w kilku punktach opisać najważniejsze zmiany jakie zachodzą w świecie czteromiesięcznego dziecka i odpowiedzieć na pytanie nurtujące wielu rodziców: "Co potrafi 4 miesięczne dziecko?".

czytaj całość »
Czym jest sensoryka? 0
Czym jest sensoryka?

Rozwój dziecka jest wieloetapowy i wielopłaszczyznowy. Kiedy mowa o pojawiających się zaburzeniach, bardzo często pojawia się tajemnicze hasło „integracja sensoryczna”. Każdy z nas rodząc się, otrzymuje określony pakiet zmysłów. Nie u wszystkich jednak ich rozwój przebiega prawidłowo. Warto więc poznać odpowiedzi na pytania - sensoryka co to? Integracja sensoryczna co to jest? Jaka jest definicja sensoryki?

czytaj całość »
Spacer zimą z niemowlakiem - podstawowe zasady 0
Spacer zimą z niemowlakiem - podstawowe zasady

Spacer zimą z niemowlakiem bywa wyzwaniem, zwłaszcza dla młodych rodziców. Ale również Ci z doświadczeniem oraz inne osoby mające opiekować się maluchem powinny znać podstawowe zasady. Pozwolą one nie tylko być gotowym na różne sytuacje, które mogą się przydarzyć, ale również zadbać w pełni o komfort i bezpieczeństwo niemowlęcia, jak i opiekuna. W jednym miejscu zebraliśmy komplet zimowych "spacerowych podstaw": co przygotować, w jakiej kolejności działać, na co zwrócić szczególną uwagę. Zimowe spacery z niemowlakiem - jak dobrze się przygotować? Poznaj podstawowe zasady i przydatne porady...

czytaj całość »
Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka? 0
Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka?

Często powtarza się, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie oraz że nie warto porównywać go do rówieśników. Istnieją jednak pewne kryteria, na podstawie których możemy dosyć wcześnie wykryć u dziecka różne nieprawidłowości rozwojowe, a dzięki temu odpowiednio wcześnie wdrożyć kroki, które pomogą zniwelować wytworzone w ten sposób różnice. Działanie to określane jest mianem WWR, czyli wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Co kryje się za tym pojęciem? Jakie są symptomy, które powinny zaalarmować rodzica dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat?

czytaj całość »
Czy można wyjść na spacer z chorym niemowlakiem? 0
Czy można wyjść na spacer z chorym niemowlakiem?

Czy można wyjść na spacer z chorym niemowlakiem? Poznaj 7 uniwersalnych zasad!

Wielu rodziców zastanawia się, czy z przeziębionym dzieckiem można wyjść na dwór. Oczywiście wszystko jest uzależnione od indywidualnego przypadku, istnieje jednak kilka uniwersalnych reguł, które pomogą nam podejmować trudne decyzje związane ze zdrowiem naszego malucha.

czytaj całość »
Fajne prezenty dla dziecka na święta 0
Fajne prezenty dla dziecka na święta

Jak kupić idealny prezent dla dziecka w każdym wieku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Współcześnie zakup prezentu dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Dzieci mają naprawdę wiele zabawek. Do tego ogromna ilość produktów, które dostępne są na rynku, wcale nie ułatwiają nam zadania. Jak kupić perfekcyjny prezent dla malucha na święta? Czym kierować się przy wyborze upominku?

czytaj całość »
Pielęgnacja skóry noworodka w sezonie jesienno–zimowym 0
Pielęgnacja skóry noworodka w sezonie jesienno–zimowym

Koniec lata jest czasem trudnym z wielu względów. Wyjście na spacer zajmuje znacznie więcej czasu niż latem. Podobnie z pielęgnacją wymagającej skóry noworodka, szczególnie jeżeli boryka się dodatkowymi dolegliwościami. Jednak, co gorsze, bardziej problematyczne może okazać się przebywanie w ogrzewanym pomieszczeniu. W sezonie jesienno-zimowym wielu rodziców zadaje sobie pytanie: Jak pielęgnować skórę noworodka w tym trudnym okresie. Postaramy się rozwiać przynajmniej część Waszych wątpliwości i odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań.

czytaj całość »
ZAPISZ SIĘ I ODBIERZ 20 ZŁ NA ZAKUPY
Potwierdź subskrypcję newslettera klikając w link, który otrzymasz na adres e-mail
Zapisując się wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych osobowych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji ​​​​​​​han­dlo­wych o wybranych produktach
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl