• Letnia wyprzedaż

 • Nowości

 • Dziecko

 • Zabawki

 • Prezenty

 • Na spacer

 • Rodzice

 • Wyprawki

 • 5% na pierwsze zakupy

 • Promocje

 • Sprawdź wpisy naszych ekspertów!

  Dzień Babci Dzień Dziadka: pomysły na prezenty

  1
  Dzień Babci Dzień Dziadka: pomysły na prezenty

  Dzień Babci Dzień Dziadka: pomysły na prace plastyczne

  To wyjątkowe, rodzinne święto, które obchodzi się z miłością, szacunkiem i wdzięcznością. Jest to również doskonała okazja, aby okazać naszą miłość i docenić ogromną rolę, jaką dziadkowie odgrywają w życiu rodziny. Dzieci z ogromnym entuzjazmem prezentują babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, które stanowią wyrazy podziękowania, szacunku i kreatywności. Świętowanie tego dnia sprawia, że dziadkowie czują się ważni, kochani i docenieni przez swoje wnuki.

  Co to jest Dzień Babci i Dzień Dziadka?

  Dzień Babci i Dziadka jest wyjątkowym dniem, poświęconym dziadkom, którzy mają swoje święto w polskim kalendarzu od 1964 roku. To wyjątkowe święta obchodzimy co roku 21 i 22 stycznia i stanowi ono okazję do okazywania szacunku, miłości i doceniania roli, jaką dziadkowie odgrywają w życiu rodziny.

  W Polsce kultura rodziny ma ogromne znaczenie, a spotkania w domach są częstym elementem polskiej tradycji. Dzieci uczą się w szkole wierszy, piosenek i przygotowują programy artystyczne. Wiele szkół organizuje konkursy plastyczne dla dzieci, zachęcając je do twórczych działań, takich jak tworzenie lalek, laurek czy pięknych ozdób. To wspaniałe zajęcia kształtujące zdolności artystyczne dzieci, ale również rozwijające ich osobowość, wyobraźnię, wrażliwość, kreatywność oraz dające ogromną satysfakcję.

   

  książeczka dla Dziadka laurka

   

  Tradycje związane z Dniem Babci i Dziadka również kultywuje wiele innych krajów na świecie, ale w Polsce ma to szczególnie ważne znaczenie. Dzieci wraz z rodzicami często spędzają ten dzień w rodzinnym gronie, organizując spotkania, na których mogą bawić, śpiewać, tańczyć, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas. To wspaniała okazja, aby wzmocnić więzi rodzinne, dzielić się radością, wspominać dawne czasy i czerpać wzajemne wsparcie.

  Tradycje związane z dniem Babci i Dziadka w Polsce

  W polskich szkołach dzieci nie tylko uczą się przedmiotów podstawowych, ale również rozwijają swoje zdolności artystyczne. W ramach programu nauczania, dzieci uczą się wierszy i piosenek oraz przygotowują programy artystyczne. Konkursy plastyczne z okazji dnia Babci i Dziadka motywują maluchy to twórczego działania i tworzenia różnego rodzaju upominków.

  Spotkania między dziećmi a dziadkami nie tylko integrują rodzinę, ale również bawią i rozwijają kreatywność. Ważne jest kultywowanie tradycji i wartości polskiej kultury wśród najmłodszych, aby przekazywać im historię kraju oraz uczyć szacunku dla starszych pokoleń. Dzięki takim działaniom dzieci mogą rozwijać swoje zdolności artystyczne oraz wyrażać siebie w różnych dziedzinach sztuki.

   

  książeczka dla Babci laurka

   

  Pomysły na prace plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Dzieci uwielbiają warsztaty plastyczne, które są doskonałą okazją do rozwijania swoich umiejętności artystycznych, a jednocześnie tworzenia prezentów, które sprawią radość ich kochanym dziadkom. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, warto zorganizować warsztaty, na których dzieci będą miały możliwość stworzenia pięknych ozdób, laurek, biżuterii, czy innych prac plastycznych. Jeżeli Twoje dziecko nie uczęszcza do przedszkola możesz takie "zajęcia plastyczne" zorganizować w domu.

  A to kilka pomysłów na prace plastyczne, które dzieci mogą wykonać dla swoich babci i dziadka:

  • Stworzenie laurki, która stanowi wspaniałą pamiątkę dla dziadków. Dzieci mogą wykorzystać różne techniki, jak kolorowanie, wycinanie, klejenie, aby stworzyć unikalną laurkę, której projekt wpisuje się w ich własną kreatywność.
  • Organizacja warsztatów, na których dzieci będą miały możliwość tworzenia ozdób, biżuterii, czy innych przedmiotów, które wręczą dziadkom jako osobisty upominek. Można wykorzystać różne materiały, jak papier, tekturki, tkaniny, koraliki, wstążki, aby stworzyć piękne i oryginalne prace.
  • Stworzenie ręcznie wykonanych upominków, takich jak breloczki, kalendarze, czy albumy ze zdjęciami, które dziadkowie będą mogli zawsze mieć przy sobie i cieszyć się wspomnieniami.
  • Dla najmłodszych dzieci, świetną zabawą będzie malowanie, wycinanie, lepienie z gliny, kształtowanie kolorowych prac, które pozwolą im rozwijać zdolności manualne i artystyczne, a także rozwijać wyobraźnię i kreatywność.
  • Takie warsztaty nie tylko rozwijają zdolności plastyczne dzieci, ale również kształtują ich osobowość, wrażliwość, rozwijają wyobraźnię i dają ogromną satysfakcję z własnoręcznie wykonanych prac. To wspaniały sposób na okazanie dziadkom, jak bardzo ich kochamy i doceniamy.

   

  książeczka dla Babci Dziadka laurka

   

  Dzień Babci i Dziadka: laurki na ten wyjątkowy dzień

  Laurki na Dzień Babci i Dziadka stanowią piękny sposób na wyrażenie miłości, szacunku i podziękowania dla naszych dziadków. Dzieci, samodzielnie lub przy pomocy rodziców, mogą stworzyć piękne, kolorowe i personalizowane laurki, które stanowią wyjątkowy prezent dla babci i dziadka.

  Tworzenie laurki daje dzieciom ogromną radość, a dziadkom przynosi wzruszenie i ogromną satysfakcję. Na laurkach dzieci mogą umieścić swoje wiersze, rysunki, życzenia, które stanowią osobisty, wartościowy prezent. Laurki na Dzień Babci i Dziadka to piękna tradycja, która kultywuje więzi rodzinne, szacunek, miłość oraz polskie wartości. Dzieci uczą się w ten sposób, jak ważne jest okazywanie swoich uczuć, dzielenie się dobrem i wzmocnienie więzi rodzinnych. To również doskonała forma edukacji dzieci, rozwijająca ich zdolności artystyczne i rozwijająca twórcze myślenie.

  Jak zrobić laurkę na dzień babci i dziadka

  Do wykonania pięknej laurki niezbędne będą:

  1. kredki, flamastry, farbki
  2. kartka papieru
  3. nożyczki
  4. kreatywne elementy do obrysowania, np. serduszko, kwiatek, słońce
  5. inne dekoracje, np. włóczka, koraliki, brokat
  6. klej, taśma dwustronna

  Rekomendujemy przygotowanie laurki na kartce papieru o większej gramaturze. Laurka może mieć kształt prostokątnej kartki lub możemy ją dociąć nożyczkami do kształtu serca, kwiatka lub kształtu jaki tylko sobie wymyślimy. Tak przygotowaną podstawę możemy wspólnie z dzieckiem ozdobić wybranymi elementami.

  Jeżeli chcesz ułatwić sobie trochę sprawę możesz skorzystać z gotowej książeczki dla Babci i Dziadka w formacie A6. To książeczki w formie laurki, gotowe do wypełniania, kolorowania, czy ozdabiania. To 16 stron o neutralnych treściach pod względem płci dziecka. Każda książeczka ma piękną, miękką oprawę w odcieniu brązowym ze złotym tłoczeniem. W środku papier o gramaturze 120 g.

   

  książeczka dla Ciebie Babciu Dziadku

   

  Wielu z nas wspomina dzień Babci i Dziadka z uśmiechem na twarzy, ponieważ jest to czas, kiedy możemy spędzić cenny czas z naszymi ukochanymi. Postarajmy się, żeby nasze dzieci też miały takie wspomnienia z dzieciństwa. Warto poświęcić trochę czasu, aby przygotować, wraz z dziećmi, wyjątkowe prace plastyczne. W ten sposób pokażemy im, jak bardzo ich kochamy i doceniamy ich obecność w naszym życiu.

  Komentarze do wpisu (1)

  19 kwietnia 2024

  Własnoręcznie zrobione laurki to świetny pomysł na prezent. Moje dzieci robia takie o roku, daja do tego mały upominke, jak np. ciepłe skarpety socks and gifts, i dziadkowie są bardzo zadowoleni.

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl