• Promocje

 • Nowości

 • Dziecko

 • Rodzice

 • Na spacer

 • Kolekcje

 • Prezenty

 • Producenci

 • Blog

 • O nas

 • Często mówi się, że najprostsze zabawki dla dzieci są najlepsze, ponieważ nie ograniczają ich wyobraźni. Jest w tym wiele prawdy, a jedną z takich zabawek może być deska do balansowania, która pełni też rolę sprzętu rehabilitacyjnego.

  Deska ma formę prostokąta ze sklejki, wygiętego w łuk. Maluch może korzystać z takiego wyposażenia na różne sposoby, zarówno wybrzuszeniem do góry, jak i do dołu. Podstawowym zadaniem deski jest jednak umożliwienie dziecku wykonywania ćwiczeń, opierających się na balansowaniu ciałem. Taka zabawa przynosi małemu człowiekowi wiele korzyści, dlatego deski do balansowania dla dzieci stosowane są nawet w szkołach i przedszkolach.

  Deski do balansowania dla dzieci - korzyści dla rozwoju małego człowieka

  Umiejętnie wykonywane ćwiczenia na desce do balansowania wspomagają prawidłowy rozwój motoryki dużej i zmysł równowagi u każdego malucha. Najprostszy sposób na wykorzystanie deski do balansowania dla dzieci to stawanie na łuku skierowanym brzuścem ku podłodze i utrzymywanie się w tej pozycji poprzez balansowanie ciałem. Taki trening wpływa korzystnie nie tylko na zmysł równowagi, ale również na tak zwaną priopercepcję, czyli zmysł czucia głębokiego. 

  Deska do balansowania ma za zadanie doskonalić koordynację ruchową malucha. Dziecko uczy się na niej odpowiednio układać nóżki i ciało, jednocześnie nie patrząc na nie. Zabawa i ćwiczenia na desce pozwalają małemu człowiekowi wyrobić nawyk łapania równowagi w różnych sytuacjach, co chroni malca przed upadkami. Deska doskonali też umiejętność samodzielnego chodzenia i biegania. Treningi z deską balansująca dla dzieci usprawniają koordynację na linii oko-ręka oraz poprawiają jakość rejestrowania otoczenia w trakcie ruchu. Poza tym, deski do balansowania to sprzęt treningowy, który poprawia kondycję i wspiera rozwój mięśni, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy całego ciała, co pozwala wyeliminować problem garbienia się i zapobiegać rozwojowi innych wad postawy. Dodatkowo, takie ćwiczenia przez zabawę pozwalają maluchom rozładować nadmiar energii, co może okazać się ich bezcennym atutem zimą oraz w trakcie gorszej pogody, kiedy zabawy na świeżym powietrzu są ograniczają się do minimum, a dziecko w domu zwyczajnie się nudzi. 

  Deska do balansowania - do ćwiczeń i zabawy

  Im prostsza zabawka, tym więcej zastosowań znajdzie dla niej każde kreatywne dziecko, w którego głowie rodzą się codziennie setki pomysłów na zabawę. Chociaż deskę do balansowania rodzic może kupić maluchowi w celu wykonywania ćwiczeń korekcyjnych czy rehabilitacyjnych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko samodzielnie wymyśliło dla niej kilka innych zastosowań. Mały człowiek najczęściej wykorzystuje deskę do balansowania jako bujak i miejsce do wypoczynku, w którym można umieścić koce i poduszki, aby wygodnie ułożyć się i kołysać do snu. Deski do balansowania dla dzieci sprawdzą się również w roli zjeżdżalni, łodzi, mostu i tunelu - zarówno dla samego malucha, jak i dla jego zabawek, a zwłaszcza dla samochodzików. 

  Deska do balansowania od jakiego wieku?

  Widząc wiele pozytywnych opinii, rodzice często zastanawiają się nad zagadnieniem "deska do balansowania od jakiego wieku". Warto wiedzieć więc, że po taki produkt mogą sięgnąć zarówno rodzice maluszków, które dopiero uczą się chodzić, jak i rodzice starszaków, w wieku powyżej 8 lat. Najmłodsi wykorzystają deskę do balansowania w trakcie wykształcania umiejętności stania na dwóch nogach, a później również w trakcie usprawniania swojej umiejętności samodzielnego chodzenia. Nieco starsze, kilkuletnie maluchy będą już korzystać z deski wręcz wyczynowo, balansując na niej swoim ciałem, wykonując różne kreatywne ćwiczenia i stale podnosząc sobie poprzeczkę. Warto pamiętać jednak, że nie zaleca się samodzielnej zabawy z deską do balansowania w przypadku dzieci w wieku poniżej 7-8 lat. Maluchy powinny korzystać z produktu w obecności rodzica, a początkowo również przy jego asekuracji. Dopiero 8-letnia lub starsza pociecha może swobodnie, samodzielnie bawić się swoją deską do balansowania. 

  Deska do balansowania opinie

  Doceniona przez rodziców i terapeutów deska do balansowania opinie ma tak samo pozytywne, jak znacznie bardziej skomplikowane sprzęty do rehabilitacji. Co ciekawe, zabawka tego typu wykorzystywana jest nawet w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w tym z ADHD czy też z problemami z integracją sensoryczną i czuciem głębokim. Jak zostało wspomniane, ćwiczenia a desce do balansowania rozwijają zmysł czucia głębokiego, uczą kontrolowania swojego ciała i koncentrowania się na wykonywanych czynnościach. Doskonale oddziałują zatem na dzieci z nadpobudliwością. 

  Deski do balansowania dla dzieci w dziecięcym pokoju

  Deska do balansowania ma spory rozmiar, ale jest bardzo estetycznym i minimalistycznym dodatkiem do wnętrza dziecięcego pokoju. Może zastąpić w nim również inne zabawki, a ponieważ da się kupić ją w wersji z filcowym podkładem, nie powinna uszkodzić nawet najdelikatniejszej podłogi. Deski do balansowania dla dzieci mają neutralny kolor i są pozbawione wzorów, dzięki czemu łatwo wpisują się w każdą aranżację. Należy dobierać ich rozmiar do wieku i wzrostu swojej pociechy.

  Polecamy także kitchen helper do pomocy w kuchni.

  POKAŻ WIĘCEJ

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl