• Letnia wyprzedaż

 • Nowości

 • Dziecko

 • Zabawki

 • Prezenty

 • Na spacer

 • Rodzice

 • Wyprawki

 • 5% na pierwsze zakupy

 • Promocje

 • Sprawdź wpisy naszych ekspertów!

  Biały szum co to takiego?

  0
  Biały szum co to takiego?

  Czy spanie z szumem jest zdrowe?

  Spanie z szumem jest bezpieczne jeśli natężenie dźwięku jest o umiarkowanym natężeniu czyli niezbyt głośne.

   

  Jak szum wpływa na dziecko?

  Długotrwałe emitowanie białego szumu o wysokim natężeniu może być szkodliwe ponieważ  organizm dziecka przyzwyczaja się do ignorowania pozostałych dźwięków z otoczenia. Może to skutkować opóźnieniem w rozwoju mowy oraz słuchu niemowlaka. Ważne jest zatem aby wybierać bezpieczne, przebadane zabawki, a nie te kupione przypadkowo.

   

  Jaki szum najlepszy dla dziecka?

  Większość dzieci woli biały szum o równomiernym natężeniu i szerokim zakresie częstotliwości, który jest mieszaniną całego spektrum dźwięków. Szum suszarki, odkurzacza, wiatraka przypomina biały szum i może mieć działanie kojące.

   

  Jaki dźwięk uspokaja niemowlę?

  Dźwięk suszarki lub odkurzacza czyli biały szum. Dźwięki te pozwalają się wyciszyć i uspokoić w czasie kolki i niepokoju.

   

  Dlaczego dziecko zasypia przy szumie?

  Dziecko zna te dźwięki z okresu ciąży. Szum wód płodowych towarzyszył mu przez wiele miesięcy i zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Szum suszarki działa uspokajająco na niemowlę, ponieważ przypomina mu środowisko, z jakim miał do czynienia w brzuchu mamy.

   

  Dlaczego Szumis jest zły?

  Szumiś czy też Miś Szumiś sam w sobie nie jest zły. Szkodliwe jest długotrwałe i głośne emitowanie białego szumu. Dlatego, że organizm dziecka przyzwyczaja się do ignorowania pozostałych dźwięków z otoczenia.

   

  Miś Szumiś

   

  Jak głośno biały szum?

  Emitowane odgłosy powinny być ciche lub umiarkowane. Odgłosy te są bardzo wolne, spokojne i miarowe. Białym szumem może być też dźwięk padającego deszczu, morskich fal oraz innych odgłosów natury

   

  Czym się rożni biały szum od różowego?

  Różowy szum jest bardzo zbliżony do białego szumu. W różowym szumie są ograniczone wyższe częstotliwości. Na przykładzie dźwięku padającego deszczu porównanie wygląda tak, że biały szum słyszymy stojąc na deszczu, a różowy słuchając padającego deszcze w domu, za oknem.

   

  Do czego służy biały szum?

  Biały szum to jednostajne, monotonne dźwięki o określonym natężeniu i częstotliwości. Może nim być np. dźwięk suszarki czy odkurzacza. Wykorzystywany jest on jako jednorodne tło dźwiękowe i ma za zadanie maskować inne nagłe dźwięki będące w pobliżu dziecka.

  Chcesz sprawdzić szumiące zabawki? Sprawdź wybrane przez nas dwie marki: Moonie i Szumisie. Jeżeli nadal będziesz miała wątpliwości zerknij na nasze artykuły na blogu: Szumisie: pytania i odpowiedzi oraz Moonie: pytania i odpowiedzi.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl