Książeczki do kąpieliKsiążeczki do kąpieli sposobem na prawidłowy rozwój maluszka

Wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka jest bardzo ważnym zadaniem rodzica. Stymulowanie zdolności swojej pociechy najłatwiej i najbardziej efektywnie można dokonać przy pomocy zabawy. Dziecko przez zabawę uczy się nowych rzeczy i poznaje świat. Bardzo pomocne w tym procesie są książeczki, warto zwrócić uwagę na książeczki do kąpieli dla dzieci, które uatrakcyjnią czas spędzony w wodzie, mogą też stać się dużą pomocą dla rodzica.

Książeczki kąpielowe uatrakcyjnią plan dnia

Dzieci potrzebują regularności, lubią codzienne rytuały. Stały plan dnia zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, następowanie po sobie określonych czynności działa na dziecko uspokajająco. Jednym z takich rytuałów jest codzienna kąpiel malucha. Ważne jest, żeby odbywała się o tej samej porze, najlepiej przed snem. Dziecko w wodzie relaksuje się, woda masuje jego skórę, maluch wycisza się. Wraz z wiekiem znaczenie kąpieli zmienia się, dzieci potrzebują w wannie, czy pod prysznicem zajęcia, chcą się bawić. Wybór, jaki mają w tym zakresie współcześni rodzice, jest niemal nieograniczony. Wśród licznych zabawek kąpielowych warto jednak zwrócić uwagę na  książeczki do kąpieli.

Książeczki do kąpieli dla dzieci to interesujące zajęcie

To, że czytanie rozwija dzieci, wiemy wszyscy. Zachęcenie i pokazanie dziecku jak wiele przyjemności można czerpać z oddawania się lekturze, może zaprocentować w przyszłości miłością do czytania. Dziecko, oczytane szybciej przyswaja wiedzę i nawet najgrubsze tomy szkolnych lektur w przyszłości nie będą dla niego problemem. Dzieci, nawet te najmniejsze interesują się książeczkami, lubią je oglądać. Książeczki kąpielowe to wodoodporna wersja klasycznych książek i nie tylko. Książeczki do kąpieli dla dzieci dają możliwość zapewnienia maluchowi niesamowitych wrażeń wizualnych. Zabawki te przeznaczone są już dla kilkumiesięcznych szkrabów. Bardzo ciekawą zabawę w wodzie zagwarantuje książeczka kąpielowa zmieniająca kolor. Wyjątkowe zmiany barw na stronach książeczki po umieszczeniu jej w wodzie na pewno spodoba się maluchom i ich zainteresuje.

Książeczki do kąpieli niezastąpiona pomoc rodzica

Nie każde dziecko lubi się kąpać. Wynika to najczęściej z tego, że maluchy nie lubią mycia głowy, uszu i buzi. Warto więc zastosować prosty trik, który pozwoli odwrócić uwagę dziecka od nieprzyjemnych dla niego czynności. Zapewnienie dziecku zajęcia, zainteresowanie go czymś innym pozwoli nam niepostrzeżenie umyć dziecku głowę, a ono zajęte zabawą, która go interesuje zapomni o tym, co jest dla niego mało komfortowe.

Duży wybór postaci, które goszczą na stronach książeczek do kąpieli dla dzieci, dają możliwość wyboru, tych, które są ich ulubionymi. Przeglądanie książeczek także w wannie, czy pod prysznicem pomaga rozbudzać w dziecku ciekawość świata i chęć jego poznania. Co więcej, wodoodporna forma książeczek sprawia, że są one niezwykle trwałe. Przeglądanie książeczki kąpielowej będzie dla dziecka idealnym sposobem na wyciszenie w relaksującej wieczornej kąpieli, przygotuje malucha na zbliżającą się porę spania.

W naszej ofercie znajdują się również zabawki do kąpieli, które umilą czas dziecka podczas pluskania się w wodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl