• Nowości

 • Dziecko

 • Zabawki

 • Prezenty

 • Na spacer

 • Rodzice

 • Wyprawki

 • 5% na pierwsze zakupy

 • Promocje

 • OSTATNIE SZTUKI

 • Sprawdź wpisy naszych ekspertów!

  Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem

  0
  Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem

  Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem: najważniejsza jest praca rodzica z dzieckiem

  Zwykło się mówić, że współcześnie dzieci rozwijają się dużo lepiej, szybciej. Wiele osób uważa że taki stan rzeczy, jest znakiem naszych czasów. Jest to jednak co najmniej półprawda. Kilkadziesiąt lat temu ludzie nie przykładali, aż tak dużej wagi do rozwoju maluchów. Bardzo często malutkie dzieci spędzały znaczną część dnia w łóżeczku, czy kołysce, bez względu na to, czy dziecko spało, czy nie. Współcześnie kładziemy ogromny nacisk na rozwój dziecka na każdym etapie. Maluchowi poświęca się czas, bawi się z nim niemal od początku, przez co jego rozwój jest stymulowany, a maluch otrzymuje możliwość doskonalenia umiejętności, szybciej niż dziecko, które takiej dozy uwagi ze strony opiekuna nie otrzymuje. Dodatkowo wspólne spędzanie czasu na zabawie, zacieśnianie więzi z rodzicem ma szczególną wartość dla rozwoju emocjonalnego dziecka, o którym szerzej pisaliśmy w jednym z wpisów blogowych: "Jak wspierać rozwój emocjonalny dziecka"

  Trzymiesięczny maluch – krótka charakterystyka

  Trzeci miesiąc życia dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu malucha i jego rodziców. Dzieci w tym wieku najczęściej są spokojne i pogodne. Jest to związane z tym, że w tym czasie najczęściej ustępują dolegliwości związane z brzuszkiem – bolesne kolki najczęściej stają się historią. Przez pierwsze trzy miesiące rodzice zdążyli poznać się z nowym członkiem rodziny – znają jego miny, zachowanie, potrafią już całkiem dobrze odczytywać jego potrzeby. W tym czasie także czas między nocnymi pobudkami wydłuża się, dzięki czemu rodzice są bardziej wypoczęci, mają dzięki temu dużą chęć na zabawę ze swoją pociechą w ciągu dnia. Dziecko w tym wieku waży najczęściej od 3,5 do 7,5 kg, mierzy od 56 do 67 cm. Trzymiesięczny maluch dobrze radzi sobie z trzymaniem główki, co jest szczególnie zauważalne, kiedy leży na brzuszku – dziecko potrafi podnieść dość wysoko główkę i dłuższą chwilę utrzymać ją w tej pozycji. W tym czasie dzieci podejmują pierwsze próby, przewrócenia się z pleców na brzuszek, najczęściej jednak te działania kończą się niepowodzeniem. Mimo tego należy bardzo pilnować dziecka szczególnie na przewijaku, czy na łóżku, ponieważ próba przewrócenia w końcu zakończy się sukcesem, a upadek z wysokości może być bardzo niebezpieczny. U malucha w tym wieku można także zauważyć pierwsze objawy koordynacji rączki i oka. Dziecko w  wieku trzech miesięcy jest w stanie wodzić wzrokiem za pokazywanym mu przedmiotem bez poruszania głową.

  Jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka?

  Prawidłowy rozwój dziecka można stymulować podczas różnych zabaw. Współcześnie rodzice mają do wyboru bardzo wiele różnorodnych zabawek. Dla trzymiesięcznego dziecka warto poszukać:

  To główne grupy zabawek dla 3 miesięcznego dziecka, w których znajdują się różnorodne produkty, dzięki którym czas spędzony z maluchem będzie dla niego atrakcyjny, do tego rodzic będzie wspierał rozwój swojej pociechy.

  Szumiący Miś Moonie Organic Sand

  Maty edukacyjne jako idealne miejsce na zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem

  Warto wyposażyć swoje dziecko w matę edukacyjną. Jest ona idealnym miejscem do zabawy dla dziecka - stanowi miękkie i bezpieczne podłoże. W momencie, kiedy dziecko zaczyna turlać się, mata położona na podłodze jest najbezpieczniejszym miejscem do zabawy. Dla trzymiesięcznego dziecka warto zwrócić uwagę na matę kontrastową z pałąkami, czy matę kontrastową by Dzieciaki Cudaki od BabySteps, dzieci na pewno także zainteresuje mata kontrastowa z zawieszkami i projektorem dźwięku BabyOno. Wszystkie te maty wykonane są w kontrastujących ze sobą kolorach, które przyciągają uwagę maluszka. Dodatkowo elementy takie jak zabawki zawieszone na pałąkach, czy projektor zachęcają malucha do podnoszenia główki. Zabawy dla 3 miesięcznego dziecka na macie edukacyjnej z kolorowymi nadrukami, mogą też być ciekawym sposobem na zachęcenie dziecka do leżenia na brzuchu, jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju ruchowego koordynacji, a nawet prawidłowej perystaltyki jelit. Niestety znaczna część dzieci nie przepada za tą pozycją.

  Misie szumisie

  Dziecko przez okres ciąży będąc w brzuchu mamy, słyszy specyficzne dźwięki – szum. Po porodzie natężenie odgłosów oraz cała ich symfonia mogą powodować niepokój u malucha. Oczywiście z czasem dziecko się do nich przyzwyczaja, jednak nawet wiele miesięcy po porodzie znajome dźwięki z okresu prenatalnego działają na dziecko uspokajająco, wyciszająco. Odgłosy z brzucha mamy idealnie naśladują misie szumisie. Wykonane z wysokiej jakości materiałów maskotki, które całe są mięciutkie, będą cudownym towarzyszem usypiania i zabawy dla trzymiesięcznego szkraba. Szumiący miś z lampką nocną w kolorze musztardowym albo miś szumiś z lampką w białym kolorze uspokoi płaczącego malucha. Misie - zabawki dla 3 miesięcznego dziecka, mają wbudowana lampkę i wydają kilka kojących melodii, które włączają się automatycznie, kiedy wyczują płacz dziecka, co pozwoli na natychmiastowe uspokojenie malucha bez rozbudzania go i wyrywania ze snu jego rodziców. Ten rodzaj zabawek będzie dziecku towarzyszył przez długi czas.

  Szumiący Miś Moonie Cappuccino Organic

  Zabawki sensoryczne

  Stymulację zmysłów dziecka, poprawę ich rozwoju możemy zapewnić dziecku, bawiąc się z nim zabawkami sensorycznymi. Takie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka polepszają koordynację ruchów, a także poprawiają gibkość. Ten rodzaj produktów dla dzieci przyjmuje bardzo często formę gryzaków, które na tym etapie już stają się dziecku potrzebne. Dziecko na pewno zainteresuje gryzak Dimpl wańka wstańka od Fat Brain Toys, który występuje w trzech intensywnych kolorach. Dzieci bardzo lubią bawić się przedmiotami o okrągłych kształtach, takimi jak piłeczki sensoryczne Sensorky, które wykonane są w różnych kolorach. Dzięki zabawie piłeczką małe paluszki otrzymują niezbędną dawkę treningu. O sensoryce u dzieci możesz przeczytać na naszym blogu, gdzie to zagadnienie wyjaśnialiśmy: "Czym jest sensoryka?"

  Gryzak Dimpl wańka wstańka pomarańczowy Fat Brain Toys

  Zabawki kontrastowe

  Wzrok dziecka w wieku 3 miesięcy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie dziecka w zabawki, które będą dostosowane do tego, w jaki sposób maluch widzi świat.  Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem z pomocami, jakimi są zabawki kontrastowe może przynieść wiele frajdy rodzicowi jak i maluchowi. Kontrastowa kostka sensoryczna pełni jednocześnie kilka funkcji niezbędnych dla trzymiesięcznego malucha – rozwija wszystkie zmysły w jednym czasie. Dzieci bardzo lubią zabawki, które wydają dźwięki, wszelkiego rodzaju piszczki, jak np. króliczek piszczek z gryzaczkiem. Bardzo dobrym sposobem na zabawę z dzieckiem w rym wieku jest ustawienie przed maluchem leżącym na brzuszku książeczek w kontrastowych kolorach, jak np. książeczk mała czerwona, książeczka do łóżeczka, czy książeczka mała różowa, wszystkie do polskiego producenta Mom's Care. Dzięki temu dziecko jest zachęcane do ćwiczeń wzmacniających mięśnie jego karku oraz stymulujących jego wzrok.

  Zabawy z 3 miesięcznym dzieckiem to przede wszystkim pokazywanie mu różnorodnych przedmiotów i zachęcanie do tego, by szkrab wziął je do ręki. Dzięki temu koordynacja ruchowa dziecka oraz wzrok poprawiają, doskonalą się.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl