• DZIEŃ DZIECKA

 • Nowości

 • Dziecko

 • Zabawki

 • Prezenty

 • Na spacer

 • Rodzice

 • Wyprawki

 • 5% na pierwsze zakupy

 • Promocje

 • Opcje przeglądania
  Producent
  Dostępność
  Cena
  • od do
  Promocja

   

  Dzieci bardzo często najbardziej zainteresowane są tym, co pozostaje poza ich zasięgiem. Domowa kuchnia to prawdziwe królestwo nieodkrytych skarbów i ekscytujących przygód. Maluchy lubią pomagać rodzicom w kuchni, jednak nie zawsze jest to bezpieczne. Rozwiązaniem może okazać się kitchen helper - pomoc dla dziecka i dla rodzica. Dzięki takiemu elementowi wyposażenia kuchni nie trzeba już szukać malcowi alternatywnego zajęcia na czas gotowania czy zmywania. Mały człowiek może zaspokoić swoją ciekawość i brać udział w przygotowywaniu posiłku. Wiąże się to z licznymi korzyściami dla jego rozwoju, a już z pewnością z większą otwartością na kosztowanie nowych smaków. 

  Czym jest kitchen helper?

  Kitchen helper, inaczej pomocnik kuchenny dla dzieci czy po prostu podest, to połączenie stołka i podestu, który pozwala dziecku dosięgnąć do blatu stołu, zlewu czy (w późniejszym czasie) nawet do kuchenki. Produkt powstał w odpowiedzi na potrzeby rodziców i ciekawskich maluchów, które do kuchni przyciąga zarówno chęć niesienia pomocy, jak i zainteresowanie kuchennym wyposażeniem i czynnościami wykonywanymi przez rodzica. Z pomocą kitchen helper dziecko może w pełni samodzielnie wspiąć się na podest i obserwować mamę czy tatę z ich perspektywy. Z czasem stworzy to także możliwość uczestniczenia w zmywaniu, ugniatania ciast czy mieszania sałatek. Kitchen helper dla dziecka to bezpieczna alternatywa dla krzesła czy stołka, które mogą przewrócić się i które nie zabezpieczają malucha przed upadkiem. Profesjonalny pomocnik kuchenny jest stworzony tak, aby zapobiegać takim nieszczęśliwym wypadkom i dawać dzieciom możliwość bezpiecznego gotowania wraz z rodzicami. 

  Jak wygląda kitchen helper pomocnik kuchenny dla dzieci?

  Kitchen helper to podest z bocznymi ściankami i barierkami, które chronią malucha przed upadkiem - zarówno do przodu i do tyłu, jak i na boki. Produkt posiada stabilną i odpowiednio szeroką platformę, na której malec może swobodnie się poruszać, wykonując z rodzicem kuchenne czynności. Kitchen helper posiada schodki, po których mały człowiek bez trudu wdrapie się na platformę i z których równie bezpiecznie zejdzie samodzielnie na podłogę. Sprzęt ma też regulowaną wysokość, dlatego rośnie wraz z dzieckiem i może posłużyć w kuchni przez wiele lat. Pomocnik kuchenny jest produkowany z drewna, dzięki czemu ma odpowiednią wagę i stabilność. Nie stwarza ryzyka przechylenia ani przewrócenia. Jest też odporny na różnego typu uszkodzenia i pięknie prezentuje się w każdej kuchni. Dodatkowo, kitchen helper może zostać wyposażony w tablicę kredową, która zajmie malucha w trakcie oczekiwania i wykonywania przez rodzica bardziej niebezpiecznych kuchennych czynności. 

  Dlaczego warto korzystać z kitchen helpera?

  Pomocnik kuchenny kitchen helper ma wiele zalet, wśród których wymienia się między innymi:

  • lekkość sprzętu, który da się łatwo przestawiać od stołu do zlewu, od blatu do kuchenki i tak dalej,
  • zabezpieczenia przed upadkiem, których brakuje przy krzesłach i stołkach,
  • stabilność, zapewnioną przez odpowiednią szerokość podestu oraz użycie solidnych materiałów o właściwej grubości,
  • regulacja - podesty rosną wraz z maluchem ponieważ ich wysokość jest łatwo regulowana - nie trzeba korzystać przy tym z żadnych narzędzi,
  • komfort pracy rodzica - dziecko pozostając pod opieką czy nawet uczestnicząc w kuchennych pracach nie przeszkadza i nie niepokoi rodzica, co pozwala mu spokojnie gotować czy zmywać naczynia,
  • wspieranie samodzielności - malec może sam wchodzić na podest i sam z niego schodzić, a także obserwować rodzica i pomagać mu podczas przygotowywania posiłków.

  Dzięki kitchen helper dziecko może wreszcie bezpiecznie i wygodnie brać udział w przygotowywaniu jedzenia, sprzątaniu kuchni czy zmywaniu naczyń. Pozwala to nie tylko zaspokoić jego ciekawość, ale również wesprzeć rozwój motoryki małej dziecka i uczyć go samodzielności. Mały człowiek, który pomaga rodzicowi w kuchni staje się bardziej samodzielny i lepiej rozumie swoje obowiązki. Chętniej sięga też po przygotowane wspólnie potrawy, co stanowi niezwykle istotną korzyść w przypadku niejadków oraz maluchów, które odmawiają jedzenia zdrowych posiłków, częściej wybierając słone przekąski i słodycze. 

  Kitchen helper to gwarancja bezpiecznego przyrządzania posiłków z dzieckiem

  Dzieci uwielbiają bawić się w dorosłych i odgrywać role. Właśnie dlatego dzieci tak chętnie towarzyszą rodzicom w różnych aktywnościach, podglądają ich, naśladują. Kuchnia jest miejscem, gdzie robią to szczególnie często. Przygotowywanie posiłków z dzieckiem i gotowanie ulubionych potraw to nie tylko sposób na naukę nowych umiejętności, ale przede wszystkim wspólne spedzanie czasu i zacieśnianie więzi. To także kreatywna zabawa, której forma i ekspresja zależy tylko od Was. Wybierając kitchen helpera: pomocnika do zadań specjalnych, zapewniasz mu niezbędne bezpieczeństwo, dzięki czemu może spokojnie zająć się twórczą aktywnością w kuchni.

  Kreatywne wykorzystanie pomocnika kuchennego dla dziecka

  Kitchen helper to nie tylko podest, który pozwala dziecku oglądać kuchnię z perspektywy dorosłego. To prosty sprzęt, który malec i rodzic mogą wykorzystać na wiele sposobów. Pomocnik kuchenny ma konstrukcję przypominającą krzesło. Maluch może więc siedzieć na nim w trakcie jedzenia lub po prostu wykorzystać go do zabawy. Schodki podestu będą pełnić rolę wspinaczki, choć dziecko ma też możliwość potraktować je jako miejsce do siedzenia. W taki sposób kitchen helper ma szansę zamienić się w komplet mebli - ławeczkę i stolik, przy którym mały człowiek zje przekąskę lub posiłek. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone i choć nazwa "kitchen helper" wskazuje na pomoc kuchenną, nie oznacza to, że z podestu nie da się korzystać również w łazience, na przykład w trakcie mycia rączek czy zębów. Produkt jest lekki, więc przestawienie go w wybrane miejsce nie stanowi dużego wyzwania. 

  Kitchen helper: pomocnik kuchenny dla małego kucharza i kucharki

  Kitchen helper przyda się w każdym domu, ale z pewnością nieoceniony będzie w przypadku maluchów, które wykazują szczególne zainteresowanie gotowaniem i zajmowaniem się domem. Jeśli dziecko lubi asystować dorosłemu w trakcie przygotowywania posiłków, chętnie miesza i dodaje do siebie różne składniki, podaje rodzicowi produkty spożywcze, ugniata i wykrawa ciasto, warto wspierać te zainteresowania i zapewnić dziecku możliwość komfortowego, a przede wszystkim bezpiecznego uczestniczenia w pracach kuchennych. Kitchen helper został skonstruowany tak, aby mały pomocnik mógł gotować równie wygodnie, jak rodzic. Posiada uniwersalne wymiary, dzięki którym sprawdzi się w każdej kuchni. Co więcej, będzie rósł wraz z dzieckiem, spełniając jego potrzeby niezależnie od upływu lat. Natomiast we wnętrzu zaprezentuje się jak gustowny i klasyczny mebel, który nie będzie przeszkadzał innym domownikom. Jeżeli zależy Ci na prawidłowym rozwoju maluszka zobacz koniecznie deski do balansowania dla dzieci i huśtawki do pokoju dziecka od uznanego producenta z Polski BabySteps.

  POKAŻ WIĘCEJ

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl