• Letnia wyprzedaż

 • Nowości

 • Dziecko

 • Zabawki

 • Prezenty

 • Na spacer

 • Rodzice

 • Wyprawki

 • 5% na pierwsze zakupy

 • Promocje

 • Opcje przeglądania
  Dostępność
  Promocja

  Dzieci to małe wulkany energii. Jeśli rodzic nie zadba o to, aby pociecha mogła rozładować tę energię w odpowiedni sposób, będzie zmuszony mierzyć się z nieposkromionym skakaniem po kanapach czy bieganiem wokół stołu. Ruch w życiu dziecka jest niezwykle ważny i potrzebny dla prawidłowego rozwoju, dlatego aby połączyć przyjemne z pożytecznym, warto zorganizować w mieszkaniu domowy plac zabaw.

  Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

  Domowy plac zabaw - z czego może się składać?

  Plac zabaw na wyłączność to marzenie każdego dziecka. Dlaczego by więc nie spełnić go z korzyścią dla siebie i dla malucha? Plac zabaw w domu pozwoli małemu człowiekowi wyszaleć się, rozładować nadmiar energii, a jednocześnie wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić koordynację ruchową i zapewnić sobie zdrową dawkę ruchu każdego dnia, niezależnie od pogody czy pory roku. Na domowym placu zabaw nie obowiązuje czekanie w kolejce. Co więcej, jest on pod każdym względem bezpieczny, ponieważ rodzic może dostosować wyposażenie do wieku, potrzeb i umiejętności swojego dziecka. 

  Domowy plac zabaw tworzą przede wszystkim:

  • zjeżdżalnie, na które trzeba wspiąć się, aby później móc radośnie zjechać w dół, takie ślizgi w domu warto połączyć z materacem lub z basenem z piłkami, aby każdy zjazd miał "miękkie" zakończenie,
  • drabinki, ponieważ dzieci uwielbiają wspinać się po wszelkich meblach i innych elementach wyposażenia domowego, a z pomocą specjalnych konstrukcji rodzic może zadbać, by wspinaczki były bezpieczne, regulując kąt nachylenia ścianek i podkładając pod drabinkę miękki materac czy matę,
  • duże klocki konstrukcyjne, które łączą rozwój fizyczny z rozwojem umysłowym, nie ograniczają wyobraźni dziecka, pozwalają mu budować i cieszyć się powstałymi konstrukcjami w bezpieczny sposób, bez ryzyka urazów, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku klocków z plastiku czy drewna. 

  Dlaczego warto zorganizować plac zabaw w domu?

  1. Domowy plac zabaw dla dziecka to idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców i energicznych maluchów, które potrzebują aktywności fizycznej dla zdrowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Plac zabaw w domu jest otwarty całodobowo, przez cały rok. Można korzystać z niego, kiedy świeci słońce i kiedy pada deszcz, kiedy jest gorąco i kiedy jest zimno. Domowy plac zabaw to rozrywka na wyłączność, dzięki czemu malec nigdy nie musi czekać na swoją kolej. Atrakcje przewiduje sam rodzic, co pozwala mu zagwarantować małemu człowiekowi bezpieczeństwo i aktywności dostosowane do potrzeb oraz preferencji dziecka. W końcu niektóre maluchy wolą spokojną zabawę w układanie klocków, a inne ekscytujące ślizgi na zjeżdżalni.
  2. Domowy plac zabaw dla dziecka wpływa korzystnie na rozwój pociechy. Pozwala jej doskonalić koordynację ruchową i motorykę dużą, a także wzmacnia całe ciało. Uczy równowagi, buduje mocniejsze mięśnie i kości, a tym samym pomaga zadbać o prawidłową posturę, co zaprocentuje w przyszłości. Dziecko, które aktywnie spędza czas, cieszy się lepszym zdrowiem, lepszym samopoczuciem i lepszą jakością snu. Oczywiście, nadal powinno wychodzić na spacery i integrować się z rówieśnikami na publicznym placu zabaw, jednak kiedy jest to niemożliwe, dobrze jeśli będzie miało dostęp również do tego w domowych warunkach.

  Domowy plac zabaw dla dziecka - estetyka, jakość i bezpieczeństwo

  Wybierając elementy wyposażenia domowego placu zabaw, rodzic musi zwracać uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo dziecka. To oznacza, że konieczny jest wybór produktów, które:

  • mają odpowiednią wysokość,
  • są właściwie skonstruowane, 
  • wykonano z bezpiecznych materiałów.

  Wyposażenie na domowy plac zabaw to przede wszystkim drewniane konstrukcje, które łączą lekkość, stabilność i wytrzymałość z estetycznym wyglądem i funkcjonalnością. Design placu zabaw nie pozostaje bowiem bez znaczenia, zwłaszcza jeśli rodzic planuje stworzyć taki kącik dla dziecka w pokoju dziennym. Projektując miejsce do zabawy, uprawiania sportu i rozrywki dla malucha, warto pamiętać więc o doborze starannie wykonanych, neutralnych elementów wyposażenia, które są jednocześnie praktyczne i estetyczne. 

  POKAŻ WIĘCEJ

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl