• Nowości

 • Dziecko

 • Zabawki

 • Prezenty

 • Na spacer

 • Rodzice

 • Wyprawki

 • 5% na pierwsze zakupy

 • Promocje

 • OSTATNIE SZTUKI

 • Sprawdź wpisy naszych ekspertów!

  Piersza lalka dla dziecka

  0
  Piersza lalka dla dziecka

  Jeśli w rodzinie nie ma takiej lalki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dla dziecka nowy egzemplarz. Pierwszą lalę można podarować już niemowlakowi, ale zabawy z nią będą ewoluowały wraz z rozwojem dziecka. 

  Jaka powinna być pierwsza lalka dla niemowlaka?

  Lalka to szczególna zabawka, bardzo często ożywająca w życiu dziecka do roli rodzeństwa lub najlepszej przyjaciółki. Pierwsza taka zabawka nie może być jednak przypadkowa. Niemowlęciu lepiej nie podawać jako pierwszej lalki zabawki interaktywnej czy kultowej Barbie. Chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo malucha, jak i o jego zdrowy rozwój. Pierwsza lalka dla niemowlaka powinna być zabawką jak najprostszą, pozbawioną nadmiaru funkcji i twardych, niebezpiecznych elementów. Idealnie w takiej roli sprawdzają się tradycyjne szmacianki w nowej odsłonie. To urocze, pluszowe zabawki, które dla niemowlęcia stanowią przede wszystkim ukochaną, pierwszą przytulankę. Dziecko często przywiązuje się do nich na tyle, że z czasem samo nadaje lali imię, układa ją ze sobą do snu i nie opuszcza jej nawet podczas podróży - tych bliskich i dalekich. Bezpieczne już dla niemowląt i przede wszystkim wysokiej jakości lalki posiada w ofercie marka Little Dutch. Zaletą produktów tej marki jest design na lata i jakość, która powoduje, że lalka może zostać z dzieckiem na długie lata, a w przyszłości stanowić ciekawy element wspomnień z dzieciństwa. Lalki Little Dutch mają od razu nadane imiona:

  lalka Sophia Little Dutch

  Little Dutch lalka Julia

  Rosa lalka Little Dutch

  lalka Little Dutch Anna 35 cm

  Dlaczego materiałowa lala jest najlepsza dla niemowlaka?

  Lalka pozbawiona twardego, plastikowego czy gumowego korpusu jest lekka i bezpieczna dla dziecka w każdym wieku, w tym również dla niemowlęcia. Jej zaletą jest fakt, że nie posiada żadnych elementów, którymi maluch mógłby zrobić sobie krzywdę. Z kolei niska waga pozwala dziecku na samodzielne noszenie lali i swobodną zabawę. Chociaż materiał szmacianej lalki może się brudzić, utrzymanie go w higienicznej czystości nie stanowi większego problemu. Większość zabawek tego typu można prać za pomocą zwilżonej ściereczki, a niekiedy nawet w pralce automatycznej. Do miękkiej pluszowej lali przyjemniej jest przytulać się w trakcie zasypiania czy przy gorszym humorze. Taka zabawka jest też dużo mniej podatna na uszkodzenia, dlatego dziecku trudniej jest ją zniszczyć - bardziej i mniej celowo. Równie wytrzymałe i stanowiące ciekawą alternatywę są inne maskotki dla dzieci. W naszej ofercie znajdziecie produkty uznanych marek jak m.in. Jellycat, Moonie, czy ThreatBear.

  Lalka ThreatBear

  Lalka dla dziecka rocznego - w jaki sposób można się nią bawić?

  Czasami rodzice długo zastanawiają się, kiedy najlepiej kupić dziecku pierwszą lalkę. Początkowo, niemowlę z pewnością będzie bawiło się lalą zupełnie inaczej niż 2 - 3 letni maluch. Lalka dla dziecka rocznego najczęściej pełni rolę przytulanki, zastępując pluszowego misia czy króliczka. Mały człowiek może jednak skorzystać z takiej zabawki, aby nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Po pierwsze, pokazując poszczególne części ciała lalki i nazywając je, rodzic ma szansę nauczyć dziecko pierwszych słówek, a także - co nawet ważniejsze - wskazywania miejsca bólu czy dyskomfortu, kiedy maluszek źle się czuje. W przeciwieństwie do misiów, lalki wyglądają przecież niemal tak samo jak mały człowiek. Lepiej nadają się zatem do takiej praktycznej formy nauki i mogą być ciekawym prezentem na roczek dla dziewczynki.

  maskotka lalka dla niemowlaka

  Lalka dla dziecka - jak wykorzystać ją w wychowaniu?

  Podarowanie dziecku pierwszej lalki może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla rodzica, który chce nauczyć dziecko prawidłowych zachowań lub po prostu ma problem z wytłumaczeniem swojej pociesze pewnych zasad. Lalka - uznawana przez dziecko za siostrzyczkę, braciszka czy koleżankę - stanowi wzór do naśladowania, a także rekwizyt do treningów. Rodzic może wykorzystać lalę do pokazywania maluchowi, jak należy wykonywać codzienne czynności. Wystarczy posadzić lalkę w foteliku do karmienia, jeśli dziecko odmawia spożywania posiłków na swoim miejscu. Można też układać lalę do snu, aby nauczyć malucha samodzielnego spania w swoim łóżeczku. Lalka może stać się modelem do nauki podawania ręki na powitanie czy machania na pożegnanie. Rodzic może też ubrać lalę i udawać, że zabiera ją na spacer, jeśli mały buntownik odmówi wyjścia z domu. Wystarczy jedynie podejść do nauki kreatywnie, a ulubiona lalka stanie się najlepszym wsparciem edukacji małego dziecka

  lalka dla chłopczyka Jim Little Dutch

  Lalki dla dzieci czego uczą?

  Lalka dla dziewczynki czy chłopca jest jednak cenną zabawką nie tylko w rękach rodzica, ale też sama w sobie, co wynika z jej charakteru - uosobienia postaci dziecka. Szukając odpowiedzi na pytanie "lalki dla dzieci czego uczą?", warto spojrzeć na tego typu zabawkę oczami malucha i zobaczyć w niej towarzysza zabaw, przyjaciela, upragnione młodsze rodzeństwo. Z uwagi na taki taką rolę lalki w życiu dziecka, zabawka ta uczy:

  • empatii - lalka to bobas, którym dziecko chce się opiekować, z czasem rodzic może zauważyć, że początkowo zwykła przytulanka staje się dla małego człowieka pociechą układaną do snu, wożoną wózkiem czy karmioną obiadkiem, wszystko to wpływa pozytywnie na rozwój tak zwanej inteligencji emocjonalnej małego człowieka,
  • wyobraźni - coraz starsze dziecko bawi się lalką w coraz bardziej kreatywny sposób, rozmawia z nią, wymyśla różne sytuacje lub naśladuje te obserwowane w codziennym życiu, a to wpływa doskonale na rozwój poznawczy i rozwój mowy, 
  • odpowiedzialności - dziecko dbając o swoją lalkę, jak o siostrę czy dziecko, zauważa konsekwencje swoich zachowań.

  Lalka w życiu dziecka to także źródło większego poczucia bezpieczeństwa. Miękka przytulanka o ludzkim wyglądzie pociesza w trudnych chwilach, towarzyszy dziecku w trakcie wizyt u lekarza, pierwszego dnia w przedszkolu czy w trakcie choroby. Dziecko zna swoją lalkę, ma do niej zaufanie, czuje się przy niej komfortowo. Zabawka staje się więc synonimem bezpieczeństwa i pozwala odzyskać małemu człowiekowi równowagę emocjonalną w każdej sytuacji. 

  zestaw prezentowy na baby shower

  Lalka tylko dla dziewczynki? Nieprawda!

  Warto przełamać stereotyp, że lalka dla chłopca to zły pomysł na zabawkę. Jeśli tylko mały chłopczyk przejawia zainteresowanie zabawką lalkami, nie warto odbierać mu szansy na rozwój tak istotnych cech charakteru, jak opiekuńczość, empatia czy odpowiedzialność. Lalka w życiu chłopca jest tak samo wartościową zabawką, jak lalka w życiu dziewczynki. Pomaga w nauce słówek, w zrozumieniu zasad właściwego zachowania i sposobu wykonywania różnych czynności. Potrafi wykształcić też wrażliwość, której często brakuje później dorosłym mężczyznom, od małego słyszącym jedynie stereotypy pod tytułem "faceci nie płaczą". W relacjach z ulubioną lalką chłopiec może nauczyć się wyrażać własne uczucia, co z pewnością zaprocentuje bardziej dojrzałymi umiejętnościami nazywania swoich emocji w przyszłości. 

  Lalka dla chłopca Jim 50 cm Little Dutch

  Kiedy warto podarować dziecku lalkę?

  Lalka dla dziecka to zawsze dobry pomysł na prezent np. z okazji 1 urodzin jako prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki. Istnieją jednak również okoliczności, w których podanie jej maluchowi może okazać się dla rodzica wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Chodzi przede wszystkim o sytuacje, kiedy przygotowujemy dziecko do narodzin rodzeństwa lub wręcz przeciwnie - kiedy to dziecko upomina się o brata i siostrę, na co jednak nie każdy może tak po prostu przystać. Lalka zastąpi wtedy nowego członka rodziny i pozwoli maluchowi odpowiednio przygotować się do opieki nad rodzeństwem lub alternatywnie zaspokoić jego potrzebę sprawowania takiej opieki. W obu przypadkach korzyści z zabawy w przewijanie, karmienie czy spacery będą łatwe do dostrzeżenia - dziecko stanie się bardziej opiekuńcze, wrażliwe i wyczulone na emocje innych osób.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl